poniedziałek, 3 marca 2014

Pop-Art Make up

Hej, Kochani!

Chciałabym wysłać Wam dawkę optymizmu na cały tydzień. Mogę to zrobić poprzez kolory, więc dziś prezentuję Wam kolorowy makijaż na wesoło. Mi jego tworzenie sprawiło radość, mam zatem nadzieję, że i Was nią obdzielę :)

Makijaż inspirowany Pop- Artem.
Komiksową kolorystyką, kolażem... Nie jest to praca stricte osadzona w tej estetyce. Ot, takie moje zwrócenie się ku trendowi, który bardzo lubię. W szczególności twórczość Andy Warhol'a.

Właśnie...Na hasło POP-ART od razu przychodzi do głowy Andy Warhol. Choć nie on jest twórcą trendu, to na pewno jest jego najwybitniejszym przedstawicielem.Trochę teorii: "Nurt artystyczny, który nazwano pop-art narodził się w USA i Wielkiej Brytanii na początku lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku. Pop-art w sztuce przejawia konsumpcyjny styl życia ludzi, którzy zaczęli czerpać z dóbr materialnych.
Na ten rodzaj sztuki duży wpływ miała kultura masowa, którą tworzyły reklamy zarówno te telewizyjne, jak i banery, loga znanych firm, komiksy i kolorowe pisma szczególnie dla pań. Czerpano też z surrealizmu, który obecny w sztuce był od trzydziestu lat. Tym, co odróżniało pop-art od innych, dotychczasowych prądów w sztuce to to, że często wykorzystywał on do stworzenia dzieła coś, co już istnieje [...]" źródło: http://www.magazynsztuki.pl/pop-art/

Poniższe zdjęcie znajdziecie na fanpage Pani Doroty Wróblewskiej, którą bardzo cenię. Autorytet w świcie mody :)

Zapraszam do polubienia zdjęcia https://www.facebook.com/photo.php?fbid=599283103498163&set=a.599283063498167.1073741831.210000935759717&type=3&theater


Buziaki!!!